עכשיו בישראל! ב.מ.וו. M4 CSL

Home/יוקרה וספורט, עמוד הבית, רכב/עכשיו בישראל! ב.מ.וו. M4 CSL

המכונית שקבעה את זמן ההקפה המהיר ביותר אי פעם עבור מכונית BMW בייצור סדרתי, על מסלול הנובורינג המפורסם

יבואנית BMW הצליחה לשים את ידה על 2 יחידות (מתוך 1,000 יח' בלבד שיוצרו בעולם) וממשיכה את חגיגות ה-50 שנה לחטיבת הביצועים עם היצע מרשים של מכוניות ספורט-קצה: M3 ו-M4 בגרסאות Competition לצדM3  בגרסת CS ו- M2שצפויות להגיע בהמשך השנה. המחיר: מ-1,150,000 ₪.

היסודות: עיצוב חכם וקל משקל

ל-BMW M4 CSL החדשה יחידת כוח עוצמתית ושדרוגי שלדה ספציפיים עבור נהיגת מסלול, לצד נתוני תאוצה מרשימים: 3.7 שניות מ-0 ל-100 קמ"ש ו-10.7 שניות מ-0 ל-200 קמ"ש. המשקל העצמי של ה-M4 CSL עומד על 1,625 קילוגרם. יחס הספק (כ"ס) למשקל (ק"ג) של 2.95 ק"ג לכ"ס מספק את הפלטפורמה האידיאלית לחוויית נהיגה עילאית.

השימוש במושבי באקט M Carbon הפחית את המשקל בכ-24 ק"ג לבד, בהשוואה למושבים הסטנדרטיים המותקנים ב-.BMW M4 21 ק"ג נוספים, הושלו על ידי הסרת המושבים האחוריים, לצד שינויים ברכיבים טכניים, כולל תוספת של בלמים קרמיים מסוג M Carbon וחישוקי סגסוגת קלה מיוחדים – שהורידו את הנתון בכ-21 קילוגרם נוספים.

פנסים קדמיים ייחודיים עם תאורת יום DRL צהובה ופנסים אחוריים חדשניים

פנסי BMW Laserlight המגיעים כסטנדרט, מזכירים את המראה של מכוניות מירוץ GT. פנסי ה-LED האחוריים מצוידים בטכנולוגיה העושה את הופעת הבכורה שלה במכונית בייצור סדרתי; לכיסויי הזכוכית שלהם שזורים חוטי-אור המוארים בטכנולוגיית לייזר, היוצר חתימת אור ייחודית וכזו שלא ניתן להתעלם ממנה.

מנוע שישה צילינדרים בשורה עם אופי ממוקד מסלול

יחידת הכוח מבוססת על אותו מנוע בעל ששה צילינדרים בטור בטכנולוגיית M TwinPower Turbo שנמצא במכונית המירוץ BMW M4 GT3. המפתח להגברת הכוח הזה היה עלייה בלחץ המרבי של שני מגדשי הטורבו מ-1.7 בר ל-2.1 בר והתאמות ספציפיות לדגם בניהול המנוע. המנוע של BMW M4 CSL מפתח מומנט שיא בין 2,750 ל-5,950 סל"ד וההספק המרבי עומד על 551 כ"ס. הכח מועבר לגלגלים האחוריים באמצעות תיבת שמונה הילוכים M Steptronic עם Drivelogic.

כמו המנוע ב-BMW M4 CSL החדשה, טכנולוגיית השלדה שלו נהנית משפע של שדרוגי פרטים שהותאמו למאפייני הביצועים של יחידת הכוח. בתא המנוע, פלטה קדמית שפותחה מאפס, מעלה את קשיחות הגוף של ה-BMW M4 CSL החדשה. כיול מתלים ייחודי לדגם הכולל שילוב של בולמי זעזועים M אדפטיביים וקפיצים בגובה ובקשיחות (שונה מדגם ה- (BMW M4 Competition – שמונה מילימטרים פחות.

בקרת משיכה מותאמת למסלול

פונקציית ה-M Traction Control עם כוונון מסלול ספציפי לדגם מאפשרת לנהג להגדיר ספי התערבות אינדיבידואליים להגבלת החלקת גלגלים. על משטחים יבשים, שלבים 1 עד 5 של M Traction Control עוזרים לנהג לבצע סחיפות מבוקרות. חישוקי סגסוגת קלה M בעיצוב בלעדי (19 אינץ' בציר הקדמי ו-20 אינץ' מאחור). אלו מצוידים בצמיגים שפותחו במיוחד עבור דגם זה, במידות: 275/35 ZR19 (קדמי) ו-285/30 ZR20 (אחורי).

ציוד שנועד לספק תחושת מכונית מירוץ ושימושיות יומיומית

מושבי ה-M Carbon מגיעים עם כיוון חשמלי מלא וניתנים לחימום, כמשענות הראש ניתנות להסרה ומאפשרות שילוב של מערכת חגורות שש נקודות.

גלגל ההגה M Alcantara, דיפון גג בצבע שחור, פסי גימור פנימיים מסיבי פחמן, תגי "CSL" במושבים, הקונסולה המרכזית והפאנל האחורי, בתוספת תצוגות ספציפיות ל-M גם עוזרים ליצור את התפאורה המושלמת להנאה מנהיגה ספורטיבית . עיטורי עור מרינו וחגורות בטיחות M הם גם מוצעים כסטנדרט. בתא האחורי ניתן למצוא שתי יחידות אחסון ייעודיות לקסדות. בסביבת הנהג נמצא את מערך הקישוריות המתקדם BMW Live Cockpit Professional הכולל מסך 12.3 אינץ' לצד לוח מחוונים בגודל 10.25 אינץ'. אלו, מאפשרים להצגת נתונים בזמן אמת של תפקוד מערכות הרכב הייחודיות לדגמי M.

2023-02-07T16:35:14+02:00