שברולט מאליבו 1.5 ליטר טורבו 2016

Home/רכב/שברולט מאליבו 1.5 ליטר טורבו 2016
גדולה יותר, קלה יותר, יפה יותר, חזקה….פחות
 
שברולט – מותג הווליום של ארה"ב, השייך לקונצרן GM – ג'נרל מוטורס.
לא רבים מכירים את ההיסטוריה של שברולט, אך זה מותג שקם אי-אז בשנת 1911 כאשר נשיא ג'נרל מוטורס דאז, ויליאם דורנט הודח מתפקידו ע"י מועצת המנהלים, יצא ומצא נהג מירוצים ומכונאי מחונן בשם לואיס שברולט ויחד הם הקימו את חברת "שברולט מוטורס". כל זאת כדי שכמה שנים לאחר מכן, "שברולט מוטורס" רכשה בהשתלטות הפוכה את "ג'נרל מוטורס" ואדון ויליאם דורנט מינה את עצמו שוב לנשיא החברה.  אלא שכנראה שהוא היה כזה מוצלח ששנתיים אחר-כך, מועצת המנהלים הדיחה אותו שוב ומבעלת החברה הפכה "שברולט" לחטיבה בתוך התאגיד "ג'נרל מוטורס". על חטיבת שברולט הוטלה המשימה להיות "מכונית לכל צורך ולכל כיס".
אם נסתכל כל היצע ומגוון המכוניות של "שברולט" כיום, נראה שזה אכן כך; מהספארק הקטנטנה, החסכונית והמאד זולה ועד לשברולט קורבט הסופר-ספורטיבית.
המאליבו, היא מכונית המוגדרת בארה"ב MID – SIZE, דהיינו בגודל בינוני והיא קיימת במגוון של שברולט מאז 1964. אפשר בהחלט לכנותה "מכונית הלחם והחמאה" של חטיבת שברולט.  מכונית שמיועדת למשפחה הממוצעת בארה"ב.
את האבולוציה שעובר עולם הרכב ניתן לראות היטב במאליבו; ממנועים גדולי נפח וצילינדרים, עבור למנוע 2400 סמ"ק, 4 צילינדרים (עד 2013), עבור דרך מנוע 2.0 ליטר טורבו, 4 צילינדרים ועד למנוע האחרון – 1.5 ליטר טורבו, 4 צילנדרים.
נפח קטן, טורבו יעיל, חיסכון גדול בדלק.
 
2017-04-14T08:42:22+03:00