קואדרוסייקל כחול לבן יוצא להנפקה

Home/חדשות רכב, עמוד הבית/קואדרוסייקל כחול לבן יוצא להנפקה

מאז שתעשיית הרכב הישראלית המפוארת שחגגה כאן בשנות ה-70' וה-80' קרסה ונעלמה, לא קמה בישראל תעשיית רכב להמונים. אז נכון שנוסד כאן מפעל טום-קאר לרכבי שטח שעבר לארה"ב ונכון שעידו כהן פיתח והוציא רישיון ל-זי-באר שהוא מפלצת שטח במהות. אבל רכב שמיועד רק לכבישים ובעיקר לעיר, עוד לא היה. והנה מגיע הסיטי טרנספורמר

ד"ר אסף פורמוזה, מנכ"ל חברת סיטי טרנספורמר, הודיע היום כי החברה יוצאת להנפקה בשווי של 450 עד 600 מיליון ₪ בבורסה בתל-אביב

CT-1, הרכב העירוני הישראלי הראשון בעולם של סיטי טרנספורמר, יעלה על כבישי הארץ במהלך השנה הבאה

היקף ההשקעה בסטארט אפ עד היום עומד על כ-35 מיליון ₪ ממשקיעים פרטיים, משקיעים אסטרטגיים ומענקים של הרשות לחדשנות ומשרד האנרגיה. ההנפקה תתבצע בתחילת הרבעון השני של 2021

"עד סוף שנת 2021 יקבל הרכב שפיתחנו אישור לתקינה אירופית ובמהלך 2022 צפוי הרכב הראשון לעלות על כבישי ישראל. מדובר בפריצת דרך עולמית, סטארט-אפ ישראלי שמפתח את הרכב העירוני הראשון בעולם, אשר מתאים את ממדיו כדי להתמודד עם אתגרי התנועה והחניה בעיר."

פרופ' יוהאן טומפורדה, מומחה ומוביל-דעה בתעשיית הרכב העולמית ואבי פרויקט מכונית הסמארט, הוא אחד השותפים האסטרטגים ויועץ של החברה

"כלי הרכב שאנחנו מפתחים בסיטי טרנספורמר", לדברי ד"ר אסף פורמוזה, "יעניקו למיליארדי אנשים החיים ועובדים בעיר, אלטרנטיבה חדשה לניידות אפקטיבית וירוקה: כזו המשלבת בין יתרונות הבטיחות והנוחות של נהיגה במכונית, עם יתרונות החניה, התמרון והחיסכון של שימוש באופנוע. זאת, ללא החסרונות הקיימים במכונית ובאופנוע."

הפלטפורמה התחתונה של ה CT-1 משלבת מנגנון שינוי-רוחב ייחודי ומוגן בפטנט המסוגל להתרחב ולהצר עצמו בלחיצת כפתור (בגרסות המשך  – בצורה אוטונומית) כדי להתמודד בצורה מיטבית עם אתגרי התנועה והחניה בעיר ובאזורים צפופים. במצבו "הפתוח" בעת נהיגה עירונית, רוחבו של הרכב עומד על כ 1.4 מטר  – צר יותר, לצורך השוואה מרכב הסמארט. כאשר נהג ה CT-1  מעונין לחנות או לתמרן במרווח צר במיוחד (לדוגמא, בין שני רכבים הנעים או חונים בנתיבים סמוכים), פלטפורמת הרכב "מתכווצת" תוך כדי נסיעה עד לרוחב של 1 מטר, רוחב המאפשר לרכב לחנות בנוחות בחניה ברוחב חניית אופנוע, או להחנות 4 רכבי CT-1 בשטח חניה של מכונית רגילה – חיסכון של עד 75% בשטח החניה. בעוד הפלטפורמה מתכווצת ומתרחבת דינמית, תא הנוסעים עצמו נותר ללא שינוי.

חידוש נוסף בפלטפורמה הטכנולוגית החכמה של הרכב מתבטא במודולריות והגמישות יוצאי הדופן בעיצוב תצורת תא הנוסעים. תא הנוסעים עצמו, מתוכנן לניצול מרחב מירבי כך שגם בממדים אלו, מסוגל הרכב להסיע נהג ונוסע בוגר מאחור, נהג ו- 2 ילדים מאחור, או לשאת מטען בנפח של כ- 1,000 ליטרים. גמישות זו מאפשרת להתאים את תא הנוסעים למגוון יישומים, לדוגמה לצורך רכבי הצלה, רכבי לוגיסטיקה, רכבים שיתופיים, רכבים פרטיים, רכבי שילוח והפצה ועוד.

"כפורצי דרך בתחום התחבורה העירונית הזעירה, אנחנו משלבים חדשנות ישראלית עם הנדסה וייצור גרמניים" מוסיף ד"ר אסף פורמוזה. מרכז המו"פ של החברה נמצא בישראל ובו צוות רב-תחומי הכולל מומחה גרמני בעל מוניטין עולמי בתעשיית הרכב העולמית וממציא רכב הסמארט, דוקטורים להנדסת מכונות, מהנדסי רכב ומכונות, מעצבי רכב והנדסת-אנוש זוכי פרסים בינלאומיים, פיזיקאים, מומחי חדשנות בוגרי אוניברסיטת Singularity של נאס"א, ובכירים במערכת הבטחון לשעבר.

עוד הוסיף ד"ר אסף פורמוזה: "כבר ברבעון השלישי נייצר מספר רכבי CT-1 לצורך קבלת אישור תקינה אירופאית כרכב השייך לקטגוריית Quadricycle, קטגוריה המקלה על החברה בכניסה מהירה לשוק האירופי. רכבים ראשונים אלו מיוצרים בחברת Roding Automobile שבגרמניה, כשבעתיד רוב פעילות הייצור תיעשה באמצעות צד-שלישי ובמהלך השנה הבאה, 2022, נוכל כבר לראות את ה CT-1 – הרכב הישראלי העירוני-חשמלי הראשון בעולם נוסע בערים מרכזיות בישראל."

אודות הרכב

●       אבטיפוס ראשון הושלם ב 2017, פרי מאמץ של למעלה מ 3 שנות מחקר ופיתוח.

●       אורכו של הרכב 2.49 מטר, רוחבו (במצב "פתוח" בעת נסיעה עירונית): 1.40. בעת הצורך, למשל לצרכי חניה/תמרון בנתיבים צרים, הרכב "מתכווץ" לרוחב 1 מטר, כרוחב אופנוע

●       רוחב תא הנוסעים קבוע, ואינו מושפע משינוי רוחב הבסיס

●       הרכב יופץ בדגמים, תצורות  וגוונים שונים

●       מהירות מרבית (בהתאם לתקנות): 90 קמ"ש במצב "פתוח"

·        מרחק יעד לנסיעה בין טעינות: בין 120-180 ק"מ כתלות בשימוש בבקרת אקלים

אודות חברת CITY TRANSFORMER

החברה הוקמה בשנת 2014, כשמטרתה פיתוח רכבים עירוניים חשמליים זעירים, לייעול הניידות האישית, השיתופית והמסחרית בערים ברחבי העולם. ערים המתאפיינות בעומסי תנועה, מחסור במקומות חניה, נתיבים צרים וזיהום אוויר הפוגע בבריאות ובאיכות החיים.

מייסד החברה והמנכ"ל ד"ר אסף פורמוזה– ד"ר בהנדסת מכונות מאונ' בן גוריון, יזם שהקים וניהל בעבר מיזמים עסקיים וחברת סטארט-אפ בתחום השירותים. את סיטי טרנספורמר הקים בתחילת שנת 2014 והוא אחד מהוגי ורושמי הפטנט של מנגנון שינוי-הרוחב הייחודי של הרכב.

מייסד שותף וסמנכ"ל אופרציה ואסטרטגיה אודי מרידור– בעל תואר שני בננו-פיזיקה. בוגר אוניברסיטת סינגולריטי של נאס"א ונטל חלק בהקמה של מספר חברות ומיזמים בתחומי חלל, תקשורת ואנרגיה מתחדשת.

מייסד שותף נוסף ומנהל העיצוב אייל קרמר– שותף להקמת חברת העיצוב התעשייתי הישראלית YAMA. לקרמר ניסיון רב בעיצוב מוצרים עבור חברות ישראליות, סוכנויות בינלאומיות ומוסדות ציבוריים ועירוניים. זכה בפרסים על עיצוביו למותגים ישראליים ובינ"ל.

2021-01-25T14:07:49+02:00