פולקסוואגן גולף GTI

Home/רכב/פולקסוואגן גולף GTI
המלכה האם – "הנתיב המהיר"
כתב: רוני אקרמן
תצלומים: יצרן – יח"צ
 
 

יש מהירות ממנה.  יש חזקות ממנה.  ואפילו יש יפות ממנה.

אבל אין אף אחת כמוה בעולם כולו!!!!!

הגולף GTI היא המלכה האם.  היא ממציאת הקטגוריה והיא תמיד תישאר כזו.

לכל מי שלא מכיר את ההיסטוריה, נספר רק שאי שם באמצע שנות ה-70 לקחה פולקסווגן את המכונית החדשה שלה – הגולף – והחליטה "לחמם" אותה מעט.   לקחת משפחתית קטנה ולהפוך אותה למשפחתית חמה.  העולם לא הכיר קונספט כזה והלא היה מוכן למה שהגיע.

מנוע ה-1.6 ליטר המצומק והרזה שהפיק בקושי 60 או 70 כ"ס רזים וכחושים, קיבל הזרקת דלק חדשנית וההספק שלו טפח ל-115 כ"ס.  באותם ימים רחוקים אלה היו מספרים דימיוניים וכשמכונית שוקלת בקושי 900 ק"ג, גם הביצועים היו פטנסטיים.

בהמשך עלה נפח המנוע ל-1.8 ליטר וההספק עלה ל 137 כ"ס.

הדגם הלוהט הזה קיבל את הכינוי GTI  שפירושו "GRAN TURISMO INJECTION".  פולקסווגן היתה הראשונה לקבוע את השם הזה ומאז, כל חיקוי או דגם משפחתי חם וספורטיבי אצל כל היצרנים, קרוי כך.

עד לפני שנה, היתה לי הזכות להיות בעליה המאושר של  GTI שכזו, אדומה ולוהטת, מודל 1988 ששמרתי עליה בקפדנות, עד שבן עוולה החליט שבמקום לרכוש כזו, אפשר פשוט לגנוב לי את שלי והעלים לי אותה מהחניה שלי, ביום ההולדת שלי.

בשנות ה-90 ותחילת שנות ה-2000, איבדה פולקסווגן את הכיוון וה-GTI  לא היתה יותר מאשר גולף כבדה ומסורבלת, עם ביצועים ירודים, רמת איבזור גבוהה ומדבקת GTI פתטית על הישבן.

לקראת צאת הדור השישי של הגולף, התעשתו פרנסי החברה והחליטו להחזיר עטרה ליושנה. וכך אכן היה כשהסלוגן המוביל היה "THE GTI IS BACK!!!".

אז, כיוון שכך, החלטתי לפצות את עצמי ב"סיבוב" על הגרסה החדשה ביותר של הגולף GTI , גרסת 2014.

2017-04-14T10:05:22+03:00