סיאט מציגה עידכונים ומתיחות פנים לאיביזה וארונה

Home/חדשות רכב, עמוד הבית, רכב/סיאט מציגה עידכונים ומתיחות פנים לאיביזה וארונה

רון אקרמן – נובמבר 2021

לאחר קרוב לכ- 6 מליון כלי רכב שנמכרו בכל העולם מהדורות הקודמים, הדור המעודכן של האיביזה עכשיו בישראל. סיאט ישראל משיקה בימים אלו בארץ את הדור החדש של אחד מאייקוני הרכב בסגמנט הסופר מיני, להיט המכירות המקומי, סיאט איביזה. מתיחת הפנים של הדור החמישי כוללת נגיעות עיצוביות חיצוניות חכמות שרעננו את מראה הרכב, סביבת נהג ותא נוסעים דיגיטליים משודרגים, כשגרסת המנוע בנפח  1.5 ליטר תאפשר לה להרחיב את קהל היעד של הרכב. כל דגמי האיביזה מציעים שדרוג ואבזור מקיף של מערכות בטיחות עזר אקטיביות לנהג המגיעות כסטנדרט החל מרמת הכניסה. האיביזה תוצע בישראל עם שתי גרסאות מנוע, 1.0 ליטר אוטו' TSI בשלוש רמות גימור ו- 1.5 ליטר TSI ברמת גימור FR. מחיר גרסת ה-1.0 אוטו', 110 כ"ס יעמוד על 96,900 שקלים לרמת גימור Reference, 103,900 שקלים לאותו הדגם ברמת גימור  Style, ו- 117,900 שקלים לרמת גימור  FR, בתוספת 1,520 ש"ח לאגרת הרישוי. מחירה של גרסת ה-1.5 ליטר ברמת גימור FR יעמוד על 124,900. אגרת הרישוי השנתית הינה בסך 1801 ₪.

עדכון הרכב חיצונית כולל מספר נגיעות עדכניות, מכיתוב על תא המטען בפונט כתב יד (כשאר דגמי היצרנית הספרדית) דרך עיצובים חדשים לחישוקי הגלגלים לצד לוגו בכרום מט ותוספת של פנסי ECO LED (כסטנדרט). גרסת ה-Style מציעה בנוסף חלונות אחוריים מושחמים וחישוקי סגסוגת 15", כאשר גרסת ה-FR מוסיפה חלון גג פנורמי חשמלי, פנסי LED אחוריים וקדמיים FULL LED (סטנדרט בגרסת 1.5 ליטר) וצינור מפלט בעיצוב ספורטיבי, כשמשלימים את המראה החיצוני חישוקי סגסוגת 18/17 אינץ בעיצוב מחודש (18' בגרסת 1.5 ליטר).

תא הנוסעים וסביבת הנהג באיביזה החדשה שודרגו ומציעים קפיצת מדרגה בהשוואה לדור היוצא, עם עדכון עיצובי לדשבורד הכולל חומרים איכותיים ורכים יותר, המחלק לשניים את תא פיקוד, ומציע מערכת מולטימדיה, עם מסך "צף" תומך עברית וממשק גרפי חדש כולל מסך מגע 8.25" ועם 4 רמקולים. בנוסף האיביזה מתחדשת עם גלגל הגה חדש רב-פונקציונלי, מעוצב ארגונומית יחד עם פתחי אוורור חדשים. רמת הגימור Style מוסיפה גם מערכת Full Link, בקרת אקלים מפוצלת, טכנולוגיית Keyless לפתיחת דלתות והנעה נטולת מפתח, חבילת עור להגה, ידית הילוכים ובלם היד ותשדרג את איכות השמע למערכת בת 6 רמקולים. גרסת ה-FR מציעה בנוסף לכל אלו גם מערכת מולטימדיה הכוללת מסך גדול יותר של 9.2", מושב נוסע מתכוונן לגובה עם תאורת רגליים בקדמת הרכב, וכן בבורר מצבי נהיגה  Seat Drive Profile הכולל 4 אפשרויות: Normal, Sport, Eco , Individual להתאמת תפקוד מערכות הרכב לסגנון נהיגה אישי.

הדור החדש של האיביזה חמוש בשתי גרסאות מנוע, 1.0 ליטר TSI עם 110 כ"ס ותיבת הילוכים   DSGאוטו', ומנוע 1.5 ליטר TSI המנפק 150 כ"ס ומשודך אף הוא לתיבת 7 הילוכים  לגרסת ה-1.0 עם ה-110 כ"ס מספקת נתון 0-100 של 10 שניות ומומנט בן 20.4 קג"מ, גרסת המנוע הבכירה 1.5 בעלת מומנט של 25.5 קג"מ ומאיצה את הרכב  מ-0 ל-100 ב- 8.2 שניות.

האיביזה מצוידת בשפע של מערכות בטיחות אקטיביות המיועדות לסייע לנהג. גרסת ה-  Reference מציעה כסטנדרט ניטור מלפנים, בלימה אוטומטית בעת חירום, זיהוי הולכי רגל, מערכת להתראת עייפות, מערכת MKB לסייע במניעת תאונות משניות, בקרת סטיה אקטיבית מנתיב ו-6 כריות אוויר. רמת הגימור Style מוסיפה גם בקרת שיוט אדפטיבית, כשרמת הגימור העליונה FR מציעה בנוסף גם מצלמת חניה אחורית וחיישני חניה קדמיים ואחוריים.  

* כל הנתונים המפורטים מעלה הינם נתוני יצרן הרכב מבדיקות המבוצעות בהתאם לתקינה האירופאית. נתונים אלה אינם מתייחסים לנתונים של רכב ספציפי אלא נועדו, בין היתר, לאפשר השוואה בין דגמי רכב שונים.  אבזור ואפיון הרכב עשוי לשנות את תכונות וביצועי הרכב כגון: משקל, אווירודינמיקה וצריכת דלק. כמו כן, פליטת המזהמים וצריכת האנרגיה בפועל עשויים להשתנות ומושפעים מגורמים שונים, כגון, אך לא רק: הרגלי נהיגה ושימוש, מזג אוויר, תנאי הדרך ועוד.

** אפשרות החיבור למערכת המולטימדיה והיקף השימוש בה תלויים ביצרניות המכשיר הסלולארי ובאפליקציות השונות. ייתכנו מגבלות בחיבור ו/או בשימוש אשר הינן תלויות ביצרן או יבואן הרכב ואינן באחריותם.

*** מערכות העזר והבטיחות המותקנות ברכב נועדו לסייע לנהג במגבלות המערכות ולא נועדו להסיר מאחריותו של הנהג

מחיר גרסת הכניסה של האיביזה 1.0 ליטר אוטו' יעמוד על 96,900 שקלים לרמת הגימור Reference, הגרסה הגבוהה ביותר בנפח 1.5 ליטר ברמת גימור FR תעלה 124,900 שקלים

סיאט ארונה

מאז הצגתו ב- 2017 הארונה הפכה לסיפור הצלחה בסיאט. לאחר 350,000 יחידות שנמסרו מהדגם מתחילת השיווק בכל העולם, סיאט ישראל מבית צ'מפיון מוטורס מתחילה בשיווק הגרסה המחודשת של הארונה לאחר מתיחת הפנים. סיאט ארונה החדשה מציעה רענון לחבילה המנצחת של הדגם המוביל בקטגוריה בישראל: מעיצוב חיצוני המציע מראה מובלט ברוח ה- off road, עיצוב פנים ותא נוסעים מעודכן הכולל מולטימדיה חדשה, לצד אבזור מקיף של מערכות בטיחות אקטיביות לסיוע לנהג כסטנדרט. הארונה תוצע בישראל עם שתי גרסאות מנוע: גרסת 1.0 ליטר TSI בהספק של 110 כ"ס ובשתי רמות גימור, Style ו-FR, וגרסת 1.5 ליטר TSI עם הספק של 150 כ"ס.

מחיר הארונה 1.0 ליטר טורבו ברמת גימור Style יעמוד על 116,900 ש"ח בתוספת אגרת רישוי בסך 1520 ש"ח, וברמת אבזור FR יעמוד על 126,900  ₪ . ומחיר גרסת 1.5 ליטר TSI ברמת גימור FR יעמוד על 134,900 ₪ . אגרת הרישוי השנתית עבורם הינה בסך 1,520 לרמת גימור STYLE ו- 1,801 לרמת גימור FR ₪ .

סיאט ארונה החדשה זוכה לעדכון חיצוני משמעותי הכולל שבכה חדשה גדולה יותר היורדת לעבר הפגוש הקדמי שזוכה אף הוא לעדכון אגרסיבי מבעבר, כשאת המראה משלימים פנסי ערפל שזוכים למקום בולט משני צדי השבכה. כיתוב בפונט של כתב יד מעטר את דלת תא המטען יחד עם עיצובים חדשים לחישוקי הגלגלים ולוגו בגימור כרום מט. הרכב מציע פנסי ECO LED כבר ברמת הגימור Style וחישוקי סגסוגת 16" וחלונות אחוריים מושחמים שחותמים מראה בעל נוכחות בולטת על הכביש. גרסת ה-FR תעניק ממדים ויזואליים משודרגים, עם פנסי LED אחוריים, דיפיוזר בעיצוב ספורטיבי וחישוקי סגסוגת 17" (חישוקי 18" אופציונליים בחבילת FR PLUS).  

עיצוב הפנים של הארונה חדש, עם סביבת נהג משודרגת ודיגיטלית. עמדת הפיקוד מעוצבת מחדש ומחולקת לשניים, כשלוח המחוונים כולו מיוצר מחומרים רכים ואיכותיים מבעבר. גלגל ההגה חדש, מולטי פונקציונלי ומעוצב ארגונומית יחד עם טכנולוגיית תאורה מתקדמת המדגישה את פתחי האוורור החדשים, כשבגרסת ה- FR הם מוצעים בצבע אדום עם תאורת LED למראה מהודר. הארונה מצוידת במערכת מולטימדיה מרכזית וגדולה יותר, תומכת עברית בממשק גרפי חדש הכולל מסך מגע "צף" 9.2" עם 6 רמקולים קדמיים וחיבור Full Link. הרכב כבר ברמת גימור Style מציע אבזור רב כסטנדרט הכולל בין היתר טכנולוגיית Keyless לפתיחת דלתות והנעה נטולת מפתח, חיבור USB TYPE C, בקרת אקלים מפוצלת, , הגה , ידית ההילוכים ובלם היד מעור. גרסת ה-FR מציעה בנוסף גם מושב נוסע מתכוונן לגובה ותאורת רגליים בקדמת הרכב, וכן ב-בורר מצבי נהיגה  Seat Drive Profile כולל 4 אפשרויות: Normal, Sport, Eco , Individual להתאמת תפקוד מערכות הרכב לסגנון אישי. חבילת FR PLUS מציעה בנוסף חישוקי 18" ופנסי FULL LED קדמיים.

הדור החדש של הארונה חמוש במנועי 1.0 ליטר TSI ו-1.5 ליטר TSI. שני המנועים משודכים לתיבת שבעה הילוכים DSG. גרסת ה- 1.0 ליטר טורבו מנפקת 110 כ"ס, בין הטווחים של 5,000 עד 5,500 סל"ד, ומומנט שיא של 20.4 קג"מ. גרסת ה- 1.5 ליטר טורבו מציעה הספק מירבי של 150 כ"ס בין הטווחים של 5,000 עד 6,000 סל"ד ומומנט מירבי של 25.5 קג"מ.

הגרסה המחודשת של ה-Arona מצוידת במערכות בטיחות אקטיביות מתקדמות המסייעות לנהג ומוצעות כסטנדרט. ביניהן ניתן למצוא ניטור מרחק מלפנים עם בלימה אוטומטית בעת חירום, בלימה אוטומטית בנסיעה לאחור, בקרת שיוט אדפטיבית, סיוע בזיהוי הולכי רגל, בקרת סטיה אקטיבית מנתיב וסיוע בזיהוי כלי רכב בשטח מת. רמת הגימור FR כוללת בנוסף מצלמת חניה אחורית, מערכת לסיוע בחניה וחיישני חניה קדמיים ואחוריים. במקביל בשתי רמות הגימור ניתן למצוא מערכת להתראת עייפות, מערכת MKB לסיוע במניעת תאונות משניות, ו-6 כריות אוויר.

* כל הנתונים המפורטים מעלה הינם נתוני יצרן הרכב מבדיקות המבוצעות בהתאם לתקינה האירופאית. נתונים אלה אינם מתייחסים לנתונים של רכב ספציפי אלא נועדו, בין היתר, לאפשר השוואה בין דגמי רכב שונים.  אבזור ואפיון הרכב עשוי לשנות את תכונות וביצועי הרכב כגון: משקל, אווירודינמיקה וצריכת דלק. כמו כן, פליטת המזהמים וצריכת האנרגיה בפועל עשויים להשתנות ומושפעים מגורמים שונים, כגון, אך לא רק: הרגלי נהיגה ושימוש, מזג אוויר, תנאי הדרך ועוד.

** אפשרות החיבור למערכת המולטימדיה והיקף השימוש בה תלויים ביצרניות המכשיר הסלולארי ובאפליקציות השונות. ייתכנו מגבלות בחיבור ו/או בשימוש אשר הינן תלויות ביצרן או יבואן הרכב ואינן באחריותם.

*** מערכות העזר והבטיחות המותקנות ברכב נועדו לסייע לנהג במגבלות המערכות ולא נועדו להסיר מאחריותו של הנהג

**** נכון למועד פרסום זה טרם התחיל יצור דגמי סיאט ארונה 1.0 ליטר ברמת גימור FR, וסיאט ארונה 1.5 ליטר ברמת גימור FR  ובהתאם לכך המידע הטכני ראשוני ועשויים לחול בו שינויים עם התחלת הייצור לקראת הייבוא לישראל. כמו כן טרם התקבלו האישורים המתאימים במסגרת הליך התקינה האירופאית וטרם קיימים לגביו נתונים מהימנים על צריכת הדלק ועל פליטת מזהמי האויר.

הארונה תוצע בישראל עם מנוע 1.0 ו-1.5 ליטר TSI. גרסת ה-1.0 תציע 110 כ"ס בשתי רמות גימור: Style שמחירה יהיה 116,900 ₪ , ו-FR שתעלה126,900 ₪ . מחיר גרסת 1.5 ליטר ברמת גימור FR יהיה 134,900 ₪

2021-11-04T15:12:49+02:00