סובארו פורסטר Z מודל 2016

Home/רכב/סובארו פורסטר Z מודל 2016
מנגישים את הכבישטח
כתב וצילם: רון אקרמן – Ron Akerman
ספטמבר 2016
 
סובארו אף פעם לא נחשבה ליצרן רכב גדול. למעשה, בשנות ה-70 ותחילת ה-80, השווקים הגדולים ביותר שלה מחוץ ליפן, היו שווייץ ו…ישראל.   בשווייץ היא היא שווקה עם הנעת 4X4 ונחשבה למשפחתית הטובה ביותר עבור הדרכים המושלגות. בישראל, ובכן…אתם בוודאי זוכרים את חגיגות שנות ה-70 ותחילת שנות ה-80 של סובארו. השנים ה"יפות" בהן יבואני סובארו משה ברנובסקי ודניאל ברקוביץ עמדו על המדרגות של סוכנות סובארו ברחוב יצחק שדה וצעקו על הלקוחות שלא יגעו במכוניות ורק שיזמינו ויצאו מהסוכנות.
אם אתם לא מאמינים – תשאלו את ההורים שלכם או את סבא וסבתא שלכם.
סובארו היתה היפנית הראשונה ששברה את אמבארגו הנפט הערבי והיתה המכונית הראשונה ששווקה כאן עם רדיו (שאז היה תוספת יקרה מאד בכלי הרכב שנמכרו כאן) ועוד כמה "תוספות" שרק אפשר היה לחלום עליהן במכוניות אחרות.  הציבור הישראלי התנפל על סובארו כאילו אין מחר.  גם תקנות מס משונות שהתקין שר האוצר המגוחך של אז, יורם ארידור שקבע את מדרגות המס ע"פ נפח המנוע, גרם ליבואנים רבים להביא מכוניות עם מנועים זעירים המשודכים לתיבת הילוכים אוטומטית, מה שגרם לרבים להתנפל על סובארו DL אוטומטית עם מנוע 1300 סמ"ק, שבקושי זזה על הכביש. לאבא שלי היתה כזו ואפילו נהגתי בה. היא נזקקה להחלטת רוב קולות במועצת המנהלים של המנוע וליותר מ-20 שניות ארוכות כדי להגיע מאפס ל-100 קמ"ש.
אבל לסובארו יש נקודות זכות רבות מאד בכל הקשור לתרבות מוטורית:
סובארו היתה החברה הראשונה שציידה את כל הדגמים שלה בהנעה כפולה, היא היתה הראשונה שהצליחה להעביר בהצלחה עצומה את קונספט מכוניות הראלי לכביש (אימפרזה טורבו ו-STi) והיא גם הראשונה שיישמה בהצלחה את קונספט רכב הכבישטח המשפחתי עם הפורסטר האייקונית.
הפורסטר הוצגה בגרסאות רבות, כאשר לפני כשנה הוצגה בישראל גרסה מעט זולה יותר בשם "פורסטר X" ובחודשים האחרונים הציגה חברת סמל"ת גרסה זולה אף יותר בשם "פורסטר Z".
קיבלתי את ה"פורסטר Z" למבחן.
2017-04-14T08:19:20+03:00