מלחמת הכוכבים – עלייתו של סקייווקר

Home/בילוי, מופעים, עמוד הבית/מלחמת הכוכבים – עלייתו של סקייווקר

רון אקרמן – Ron Akerman

את הסרט הראשון בסדרת "מלחמת הכוכבים" יצר ג'ורג' לוקאס בשנת 1977. באותה שנה הייתי בן 16 וזכיתי להיות בין אלה שראו את הסרט המקורי בעת עלייתו המקורית למסכים. ההלם מהאפקטים המיוחדים אז, היה אדיר. אם יש סצינה אחת שתיזכר לעד אצל כל מי שראה את הסרט אז, היא סצינת מרדף החלליות וקרבות האויר שהתנהלו בתוך "תעלה" ארוכה ורבת מכשולים.
שלושת גיבורי הפרק הראשון בסדרת סרטי "מלחמות הכוכבים" שמגיעה עם הפרק הנוכחי ל-9 סרטים, היו קארי פישר (פרינסס ליאה) האריסון פורד בתפקיד האן סולו – עבריין בין-כוכבי ציני ובעל לב טוב ומארק האמיל כלוק סקייווקר – טייס גלקטי שתמיד חלם להשיג יותר והלך בדרכי הג'דיי.
שלושת גיבורי הסרט הראשון מלפני 42 שנים, שבים להופיע בתפקידי אורח בסרט הזה וכל הופעה על המסך של אחד מהם זוכה למחיאות כפיים רבות מצד קהל האוהדים של הסדרה הצופה בסרט. אני, אישית, כמי שצפה בסרט הראשון בקולנוע, בשנת 1977, התרגשתי עד צמרמורת בכל פעם שאחד מכוכבי הסרט המקורי, הופיע לראשונה על המסך של הפרק התשיעי בסדרה. אני לא אעשה לכם ספויילרים, אבל באמצע הסרט, הנסיכה ליאה – בכיכובה של קארי פישר נפטרת בעצב גדול. זו סצינה שנכנסה לסרט בעל-כורחו של הבימאי, שכן השחקנית קארי פישר אכן נפטרה במהלך הצילומים, ממחלת הסרטן. "לוק סקייווקר", הלא הוא מארק האמיל, לא בנה מורשת או קריירה קולנועית מרשימה לאחר הסרט המקורי ההוא ודי נעלם אל תהומות הנשייה הקולנועיים והסרט החדש, עושה לו כבוד ומעניק לו את "15 דקות התהילה" המגיעות לו לשנת 2019-2020. היחיד משלושת גיבורי הפרק הראשון שאכן בנה קריירה קולנועית מפוארת מאד וזכה לתהילת עולם אדירה, הוא, האריסון פורד שגילם בסרט הראשון את האן סולו המבריח הבין-כוכבי שלצידו עומד מפלץ-קופי חביב וענק, בן 200 שנה(אז בשנת 1977. זה אומר שהיום הוא כבר בן 242 שנים) בשם צ'ואי שבתוך דמותו הענקית שכן שחקן בשם פיטר מייהיו שגובהו היה 2.21 מ' והוא גילם את דמותו של צ'ואי עד 2005. בסרט החדש מגולם צ'ואי ע"י ג'ונס סאותמו – שחקן כדורסל ממוצא פיני, בגובה 2.12 מ', המשחק בליגת ה-נ.בי.איי האמריקאית.

אין מה לספר יותר מידי על עלילת הסרט. גם כי אני לא רוצה לעשות לכם ספוילרים וגם כי אין ממש טעם. הסרט הזה הוא עוד מאותו הדבר והמון מאותו הדבר. והפעם אני אומר את הביקורת הזו לטובה. למה? כי אני לא מעריץ מושבע של הסדרה, אני לא יכול לומר שראיתי את כל 8 הפרקים הקודמים וממש ממש לא נדחפתי לראות את הסרטים האחרונים. אבל עבורי, הצפיה בפרק האחרון בסדרה, היתה מרגשת מאד, מצמררת ומאד מאד נוסטלגית. אורכו של הסרט הוא 142 דקות שזה מעט יותר משעתיים וחצי. לחובבי הז'אנר, זו חגיגה אמיתית, אבל היו קטעים בסרט הארוך הזה שהעייפות כבר השתלטה עלי ופעם פעמיים חשתי צורך להירדם. אבל מהר מאד הסרט חזר לקצב שלו והתעוררתי. אם יש דבר אחד שהיו מכריחים אותי לציין בסרט הזה, הוא הנופים האדירים בהם צולם הסרט. אתם אולי תופתעו לשמוע שרבים מהנופים הבין-גלקטיים שתראו בסרט, צולמו ממש כאן, ליד הבית. בוואדי רם שבירדן שכנתנו. לא זאת כי אף זאת, טיולי ג'יפים רבים יוצאים מישראל לואדי רם ותוכלו לעשות מה שרבים מאוהדי "מלחמות הכוכבים" לא יוכלו לעשות וזה להגיע לאתרי הצילומים של הסרט שנמצאים במרחק של כמה שעות נהיגה מתל אביב.

תעשיית הקולנוע התקדמה מאד ב-42 שנים. בשנת 2012, מכר ג'ורג' לוקאס את זכויות מלחמות הכוכבים לאולפני דיסני. ודיסני לא חסכו בהשקעה בסרט ובאפקטים המיוחדים. את זה דיסני יודעים לעשות היטב.
אני יודע שהביקורות על הסרט הזה נעות על כל קצוות הסקאלה. אני לא מבקר קולנוע מקצועי, אבל אני צופה קולנוע מקצועי. כוונתי היא שאני מאד אוהב ללכת לקולנוע ולצפות בסרטים על מסך ענק עם סאונד טוב. בשנים האחרונות אנחנו עדים להתפתחויות מדהימות בתחומי הקרנות הסרטים ואת "מלחמת הכוכבים – עלייתו של סקייווקר" ראיתי על מסך iMMAX ענק ועם מערכת סאונד מטורפת ובתלת-מימד. שום מסך ביתי, גדול ככל שיהיה ושום מערכת קולנוע ביתי, לא יכולה להשתוות לחוויה של צפייה כזו בבית הקולנוע. לחובבי הנוסטלגיה שזכו לראות את הסרט הראשון בשנת 1977, אני ממליץ ללכת לסרט. לחובבי סדרת "מלחמות הכוכבים" אין צורך בהמלצה שלי. הם ילכו בכל מקרה. לחובבי סרטי המדע הבידיוני, אני ממליץ מאד ללכת לסרט ואתם יודעים מה? גם למי שרק שמע על "מלחמות הכוכבים" ולא ממש יודע במה מדובר, שווה ללכת לסרט הזה ו"לסגור את הפינה" הזו אחת ולתמיד, כי זו בהחלט הזדמנות אחרונה לראות במה מדובר ובוודאי כשבתוך הסרט הזה מופיעים גיבורי הסרט מלפני 42 שנים ואפילו משולבים בסרט קטעים מקוריים משלושת הפרקים הראשונים בסדרה, בהם רואים את אותם השחקנים כשהם צעירים בכ-40 שנה. חווייה בהחלט מרגשת ונוסטלגית.

מלחמת הכוכבים: עלייתו של סקייווקר
Star Wars: The Rise of Skywalker

ארה"ב, 2019

בימוי: ג'יי ג'יי אברהמס

תסריט: כריס טריו, ג'יי ג'יי אברהמס, דרק קונולי, קולין טרוורו

הפקה: ג'יי ג'יי אברהמס, נור דרדרי, טומי גורמלי, קאלום גרין, קתלין קנדי, ג'ייסון מק'גטלין, מישל רגו'אן

עריכה: מריאן ברנדון, סטפן גרוב

צילום: דן מינדל

מוזיקה: ג'ון וויליאמס

שחקנים:

דייזי רידלי – ריי

אדם דרייבר – קיילו רן

מארק האמיל – לוק סקייווקר

קארי פישר – ליאה

קרי ראסל – זורי בליס

בילי דיי וויליאמס – לאנדו קלריסיאן

ג'ון בויגה – פין

אוסקר אייזיק – פו דמרון

אורך הסרט: 142 דקות

תקציר:

'לוקאספילם' והבמאי ג'יי ג'יי אברהמס מאחדים כוחות פעם נוספת על מנת לסחוף את הצופים למסע אפי אל עבר גלקסיה רחוקה מאוד. 'מלחמת הכוכבים: עלייתו של סקייווקר', הפרק החותם את סאגת סקייווקר, יפגיש אותנו עם אגדות חדשות שעתידות להיוולד ויקרב אותנו אל הקרב הסופי על החופש.

על הבמאי והשחקנים:

ג'יי ג'יי אברהמס – במאי

הבמאי, התסריטאי, המפיק והמלחין האמריקאי כתב והפיק שורה של סרטי קולנוע ידועים. בשנת 2006 אחרי שנים רבות כמפיק יצא סרטו הראשון כבמאי 'משימה בלתי אפשרית 3' אותו גם כתב. בין סרטיו המוכרים: 'סופר 8' אותו גם כתב, 'סטארטרק', 'סטארטרק: האויב שבתוכנו', 'משימה בלתי אפשרית 4' ו'מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר' אשר כתב והפיק.

דייזי רידלי ריי

כיכבה בסרטים: 'רצח באוריינט אקספרס', 'מלחמת הכוכבים – פרק 7: הכוח מתעורר', 'מלחמת הכוכבים – פרק 8: אחרוני הג'דיי'. כמו כן תרמה השחקנית את קולה לסרט האנימציה 'פיטר ראביט'

אדם דרייבר קיילו רן

שחקן הטלוויזיה הקולנוע והתיאטרון זכה להכרה כאשר שיחק בסרטו של סטיבן ספילברג 'לינקולן' ובסרטם של האחים כהן 'בתוך לואין דיוויס'. בטלוויזיה כיכב דרייבר בסדרת הטלוויזיה המצליחה 'בנות'. בשנת 2018 היה מועמד דרייבר לפרס האוסר על תפקידו בסרט 'שחור לבן' ולאחרונה שיחק בסרט "סיפור נישואים'. בין סרטיו המוכרים: 'שתיקה',  'לוגאן לאקי, 'מכאן אני ממשיך' ועוד.

אוסקר אייזיק פו דמרון

השחקן האמריקאי התפרסם לראשונה בסרטה של קתרין הארדוויק 'סיפור הולדת ישו', בהמשך שיחק בסרטו של רידלי סקוט 'גוף השקרים' לצד לאונרדו דיקפריו ושנתיים לאחר מכן שיחק בסרטו של סקוט 'רובין הוד'. בשנת 2016 זכה אייזיק בפרס גלובוס הזהב על תפקידו במיני סדרה: 'Show Me a Hero'.
כמו כן, כיכב בסרטים: 'סודות הפרברים', 'X-מן: אפוקליפסה', 'מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר', 'מלחמת הכוכבים: אחרוניי הג'דיי', 'אקס מאכינה',
'שנה קשוחה מאוד', 'בתוך לואין דיוויס', 'דרייב', 'זהות גנובה' ועוד.

קרי ראסל – זורי בליס

השחקנית והרקדנית האמריקאית מוכרת לרובינו מתפקידה הראשי בסדרה 'פליסיטי' אשר בעבורה זכתה בפרס גלובוס הזהב לשנת 1998. בנוסף, כיכבה ראסל בתפקיד הראשי בסדרה 'האמריקאים' לאורך שש עונות הסדרה ובעבור תפקידה זכתה בפרס האמי. בין סרטיה המוכרים: 'חיילים היינו', 'משימה בלתי אפשרית 3', 'ריקוד לאור ירח', 'סיפורים לפני השינה' ו'כוכב הקופים: השחר'.

ג'ון בויגה פין

השתתף בסרטים: 'השכונה VS חייזרים', 'המעגל' ו'דטרויט'.

2019-12-19T06:29:43+02:00