לצאת מהקופסא – 5 טיפים נועזים לעיצוב הבית

Home/אביזרים, לייפסטייל, עמוד הבית/לצאת מהקופסא – 5 טיפים נועזים לעיצוב הבית

עיצוב הבית היא תורה שלמה הדורשת שעות של חשיבה והשקעה בכל פרט בכדי להגיע לתוצאה המושלמת. אולם לפעמים מספיק מהלך עיצובי אחד מקורי בשביל להפוך את העיצוב הקיים למושלם באמת. אספנו בשבילכם 5 מהלכים שיעזרו לכם להוסיף אופי לעיצוב הבית שלכם. 

טפטים במקומות לא צפויים –  חיפויי קיר נחשבו עד לפני כמה שנים לאביזר עיצוב מיושן שניתן למצוא רק בבתים של סבתות זקנות. אולם בשנים האחרונות חלה מהפכה בתחום והטפטים הפכו לדבר החם ביותר בתחום עיצוב הבית. "אין צורך בשימוש מופרז בטפטים בכל חדר בבית. במקרים רבים מספיק להציב חיפוי קיר על גבי קיר אחד בחדר. לפעמים הפתרון הכי מקורי ומעניין הוא להציב את הטפט דווקא על גבי התקרה. שיטה זו עוזרת להבליט את הטפט ומדגישה את הקו העיצובי" מסבירה שרית גולדשטיין מ-"גולדשטיין גלרי טפט".

להוסיף צבע –  ישראלים לא נחשבים לנועזים במיוחד כשזה מגיע למבחר מקורי של צבעים. עד לפני כמה שנים היה קשה למצוא בית שהצבע העיקרי (אם לא היחיד) לא היה בגוונים של  לבן. אולם כיום ישראלים הפכו לאמיצים יותר בבחירת סקאלת הצבעים. "החשוב בבחירת סקאלת צבעים היא איזון נכון בין הגוונים שנבחרו. ניתן לשלב צבע או גוון יוצא דופן, אך חשוב לאזן אותו בגוונים המתאימים לו, כך שישלימו אותו כראוי" מסבירה המעצבת בר אילטוביץ'.

שימוש באריחים בצורות יוצאות דופן – אריחים הם אביזר כמעט חובה למטבח ולחדר האמבטיה, אך אין זה אומר שצריך לבחור את אותם האריחים כמו כולם. המבחר באריחים לא צריך להיות מוגבל רק לצבע והדפס, אלא גם לצורת האריח עצמו. "אריחים נוטים להיתפס כאביזר מרובע תרתי משמע, אך למעשה קיים מבחר עצום של אריחים מיוחדים בצורות שונות ומשונות. לדוגמה ארחים בצורות משושים נוטים לשבור את הדפוסים המשעממים במטבח ולהוסיף לו מקוריות ועניין" מספרת הילית פרויד מחרש.

שימוש בחיפוי קיר בעל הדפס מקורי –  על אף המבחר העצום שקיים כיום בתחום הטפטים, אנשים עדיין מפחדים במקצת להשתחרר. אחת הדרכים המקוריות יותר להוסיף קצת עניין ומקוריות לבית היא להוסיף טפט בעל הדפס מעניין. אם בעבר מבחר ההדפסים בטפטים הסתכמו במגוון מצומצם של הדפסים מופשטים, כיום ניתן למצוא הכל. השימוש במילה "הכל" היא לא הגזמה. ישנם טפטים של חיות, צמחים, אובייקטים דוממים שונים, פלאי טבע, ואינסוף סימבולים שונים. מכיוון שהמבחר הוא כמעט אינסופי, כל שצריך לעשות הוא לבחור את ההדפס והצבע האהובים עליכם.

שימוש בראש מיטה גבוה – בשנים האחרונות התרגלנו לכך שהמיטה שלנו בנויה עם ראש מיטה שעשוי מעץ או מתכת חשופים, ולרוב הוא היה חסר כל ייחוד או הבלטה, אולם כל זה משתנה לאחרונה. "אם המיטה היא גולת הכותרת  והמרכז של חדר השינה, אין כל סיבה שלא להשקיע ברקע שלה כך שיעצים וידגיש את ייחודיות המיטה. לכן, לאחרונה תופס תאוצה הטרנד של הגדלת ראש המיטה והכנסת ריפוד אלגנטי שיוסיף תחכום והעצמה לכלל המיטה. כך שגם עם אתם עדיין אוהבים את המיטה הישנה שלכם, בהשקעה לא גבוה תוכלו להעניק לחדר כולו מראה וחדש ומרענן". מסבירה אדריכלית הפנים אריאלה עזריה ברקוביץ.

2017-07-30T10:39:42+03:00