המירוץ ההיברידי החשמלי הראשון בישראל

Home/חדשות רכב, עמוד הבית, רכב/המירוץ ההיברידי החשמלי הראשון בישראל

רון אקרמן – Ron Akerman – אפריל 2021

נוסעים על חשמל מבלי להטעין!

טויוטה מכריזה על "המרוץ ההיברידי-חשמלי הראשון בישראל", לעידוד נסיעה חשמלית, חסכונית וירוקה

המנצח יהיה הנהג שישלים את המסלול, באורך 130 ק"מ, באופן החשמלי והנקי ביותר; הפרס  – חופשה זוגית ביפן

·       הטכנולוגיה ההיברידית-חשמלית של טויוטה מאפשרת נסיעה על חשמל בלבד למעלה מ-80% מזמן הנסיעה בדרכים עירוניות (כפי שעלה ממבחני היאריס החדשה)

·       ייצור יעיל וירוק פי 40 – על מנת לייצר מצבר לרכב חשמלי (BEV) אחד דרושה כמות חומרי גלם מהם ניתן לייצר 40 מצברים לכלי רכב היברידיים (HEV)!

·       דרגת הזיהום הממוצעת של רכבי טויוטה שנמסרו בשנת 2020 (לפי נוסחת משרד התחבורה) הייתה 3.4 כשליש מהממוצע בענף הרכב בישראל, בזכות הטמעה נרחבת של הטכנולוגיה ההיברידית-חשמלית המתקדמת של טויוטה

·       התחרות מיועדת ללקוחות קורולה היברידית (סדאן), המשפחתית הנמכרת ביותר בישראל והדגם הנמכר ביותר בעולם בכל הזמנים

יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה בישראל, מודיעה על ה"מרוץ ההיברידי-חשמלי", אירוע ראשון מסוגו בישראל וככל הידוע גם בעולם, במסגרתו מאות נהגים, מקרב הציבור הרחב, יבדקו כמה באמת רכב היברידי יכול לנסוע בתנאי אמת על חשמל בלבד.

המרוץ ההיברידי-חשמלי מיועד לבעלי רכבי קורולה סדאן, הדגם הנמכר בכל הזמנים, בגרסתו ההיברידית ומטרתו לעודד נהיגה חסכונית ונקיה מפליטת מזהמים, ובכך להעלות את המודעות ליכולת הנסיעה החשמלית המשמעותית של רכבים היברידיים, ללא כל צורך בטעינה ותשתית טעינה חיצונית. המנצח/ת בתחרות יהיו הנהג/ת שיסיימו את מסלול המרוץ עם אחוז זמן הנסיעה החשמלית הגבוה ביותר מסך זמן הנסיעה הכולל. נסיעה חשמלית עושה שימוש במנוע החשמלי בלבד ומצמצמת ל-0 את פליטות גזי החממה המזהמים למען שמירה על כדור הארץ ואיכות האוויר שכולנו נושמים.

המרוץ הייחודי יתקיים בשני שלבים בחודש הבא (מוקדמות ב-14.5 וגמר ב-21.5), במסלול המוקדמות שאורכו 130 ק"מ ומסלול הגמר שאורכו 100 ק"מ, ואשר יוזנק ויסתיים באצטדיון נתניה. מטרת המשתתפים כאמור היא לבצע את הנסיעה "החשמלית" והירוקה ביותר, כאשר המדידה תתבצע באמצעות מכשיר ייעודי שיותקן בכל רכב. הזוכה במקום הראשון יזכה בפרס נחשק ויוצא דופן – חופשה זוגית בטוקיו, יפן! הזוכה במקום השני יזכה בסוף שבוע זוגי במלון היוקרתי "בראשית".

2021-04-20T17:06:19+03:00