ב.מ.וו. 2 גראן טורר

Home/רכב/ב.מ.וו. 2 גראן טורר
למשפחה המעושרת
כתב וצילם: רון אקרמן  RON AKERMAN
צילומים נוספים: יצרן
אוקטובר 2016
 
 
הסלוגן הכי ידוע של ב.מ.וו. הוא "מכונת הנהיגה המושלמת". הסלוגן הזה התכוון להעביר מסר של חוויית נהיגה ספוט-מוטורית עם מכוניות שתוכננו "לתת בראש".  כך היה שנים וב.מ.וו. אכן מיצבה את עצמה כמכונית הנוסעים היוקרתית והספורטיבית האולטימטיבית.
אבל כמו שאומרים, עם סלוגן חזק, תדמית מצויינת ומכוניות יקרות מאד ומצויינות, לא הולכים למכולת. המתחרות הישירות "אודי" ו"מרצדס" החלו לפזול לפלחי שוק חדשים, כדי להגדיל מכירות ולהגדיל רווחים.
בב.מ.וו. מכירים את המשפט המפורסם, הלקוח מתוך שיר ANYTHING YOU CAN DO, I CAN DO BETTER – כל מה שאתה יכול לעשות, אני יכול לעשות טוב יותר", והחליטו גם הם להתחיל להרחיב את מגוון המכוניות שלהם, כדי להגיע לפלחי שוק חדשים.
וכך התחלנו לקבל את הב.מ.וו. סידרה 1, ואת אחיה הקרוסאובר X1, את סדרה  2 סדאן עם 2 דלתות, את הסדרה 3 ו-5 בגרסאות GT  ולפני מעט יותר משנה גם את הסדרה 4. כל נישה הלכה והתמלאה במכונית המתאימה לה. הסדרות 1 ו-2 נועדו גם לאפשר לב.מ.וו. ליצור ENTRY LEVEL – דרגת כניסה" למותג, מכוניות שיהיו זולות יחסית (יחסית למחירי מכוניות יוקרה) ובכך לשדרג מאד את התדמית והמחיר של הסדרות 3 ומעלה (ראו את הכתבה שלי על ה- 340Iבמורד העמוד).
במאה ה-21 למשפחות יש יותר מילד אחד או שניים, האשה היא כבר לא רק "עקרת בית", אלא אשת קריירה מצליחה שמצליחה לשלב בהצלחה מרובה בין מטלות עיסוקה למטלות הבית והמשפחה וב.מ.וו. חסרה מכונית משפחתית שתתן מענה בדיוק לנישה הזו – מכונית שניה במשפחה שמיועדת למשפחה המורחבת, אך תעביר מסר של יוקרה וסטטוס.
כך נולדה הב.מ.וו. 2 טורר – מיני-וואן משפחתי בעל 7 מקומות המיועד להסעת משפחה מורחבת וגם העמסת קניות,עגלות וכל ציוד משפחתי אחר.
ה-2 טורר נועדה להתחרות בפולקסווגן טוראן, בטויוטה וורסו, בקיה קארנס ודומותיהן. העובדה שלא הזכרתי כאן דגמים מקבילים של המתחרות הישירות מרצדס ואודי היא….כי פשוט אין להן דגם מתחרה וכאן נתנה ב.מ.וו. נוק-אאוט למתחרותיה הישירות.
הב.מ.וו. 2 טורר היא חתיכת הסטוריה!   זו המכונית הראשונה בהיסטוריה של ב.מ.וו. במבנה, במתכונת, בקונספט ובעיצוב הזה. והראשונה בעלת הנעה קדמית.
 
יצאתי לבחון אותה…
 
 
2017-04-14T06:57:53+03:00