אמריקאית שולטתתתתתתת

Home/רכב/אמריקאית שולטתתתתתתת
שברולט אימפלה החדשה – עוצמה אמריקאית באריזה אירופאית
כתב: רוני אקרמן
צילומים: פז בר
 
אתחיל את הסקירה שלי בשורה האחרונה – התמכרתי.
חייתי בארה"ב תקופה מסויימת ונהגתי כבר על מכוניות אמריקאיות שונות גם בשנים האחרונות. כשפנו אלי והציעו לי לבחון את השברולט אימפלה החדשה, ידעתי למה לצפות; ליאכטה אמריקאית עם מנוע ענק, זולל דלק, עם הכנה למחלת ים.
וטעיתי….הו, כמה שאני טעיתי.
 
האימפלה היא מותג בפני עצמו, בתוך המותג "שברולט".  האמריקאים הצליחו ליצור כמה מכוניות אייקוניות שהן מותג בפני עצמו וכך הן גם משווקות; פורד מוסטנג, שברולט קורבט, שברולט אימפלה ועוד כמה שהמשותף לכולן הוא שיש להן לוגו משל עצמן המיועד אך ורק להן.
האימפלה נולדה בשנת 1957 כמכונית סדאן (4 דלתות) גדולה מאד שנועדה להיות מה שמכונית אמריקאית צריכה להיות – שייטת אוטוסטראדות נינוחה. החזון של שברולט לגבי האימפלה היה: מכונית יוקרה בהישג ידו של האמריקאי הממוצע.
 
האימפלה קיבלה גם לוגו משלה, הוא לוגו המראה אימפלה (סוג של איילה) בשעת ריצה. מאז שנות ה-50 זרם המון בנזין במנועי הענק של האימפלות לסוגיהן.
אני יכול לומר שהדגם החדש, של שנת 2014 מבטיח ומקיים את החזון המקורי של שברולט, גם לגבי האזרח הישראלי.  כבר בתחילת הסקירה אני יכול לסכם עבורכם ולומר שמדובר במכונית איכותית מאד, עם הרבה יוקרה, עיצוב ותוספות ובמחיר סביר לחלוטין בהשוואה למה שמקבלים ובוודאי שאטרקטיבי מאד לגבי מה שמציע השוק.  
2017-04-14T10:17:34+03:00