אוברדרייב – מכוניות אספנות באקשן מסחרר

Home/בילוי, מה שגברים אוהבים, מופעים, עמוד הבית/אוברדרייב – מכוניות אספנות באקשן מסחרר

צפה וכתב: רון אקרמן

בסופ"ש האחרון עלה לאקרנים בבתי הקולנוע בישראל הסרט "אוברדרייב" – סרט אקשן מסחרר על מכוניות האספנות מהיקרות בעולם.

הסרט מתרחש כולו לאורך "חוף הזהב" (קוט ד'אזור) בריביירה הצרפתית, בין ניס למונטה קארלו ומעורבים בסרט נופים מהממים, נשים יפות, מכוניות אספנות לוהטות, אקשן מסחרר וחסר מעצורים וסיום מפתיע ובלתי צפוי של הסרט. לא אלאה אתכם בסיפור העלילה שנסבה סביב חבורה של גנבי מכוניות אספנות יקרות שמסתבכים כהוגן עם שני הארכי-פושעים הכי גדולים בריביירה הצרפתית. אבל כן אספר לכם שהחבורה מורכבת מ-2 צעירים נאים ושתי בחורות חטובות בהחלט. ראש החבורה הוא סקוט איסטווד, הבן של קלינט איסטווד הזכור לטוב. אחד הדברים הכי מדהימים שנשארים עם צופי הסרט, הרבה אחרי שהסרט מסתיים, הוא הדימיון עוצר הנשימה של איסטווד ג'וניור לאביו, הקול הזהה והמאניירות הדומות שגורמות לכל מי שזוכר את איסטווד סניור מסרטי "הטוב הרע ומכוער" משנות ה-60' ואפילו סדרת "הארי המזוהם" משנות ה-70', לחשוב שיש כאן דז'ה וו מטורף.


הסרט מתחיל בסצינת אקשן מטורפת על גניבת בוגאטי מודל 1937 שנמכרה אך זה עתה ב-42 מיליון דולר לאספן אנונימי. בסיום הסצינה המסחררת הזו, מתחיל בעצם הסרט.  יש בו קטע מעט מייגע שנועד, כנראה "לבנות" עבורנו את הדמויות ואני מבטיח לכם שאחרי 15 דקות שמבחינתי היו מיותרות לחלוטין, הסרט רק הולך ומשתפר.  אין ספק שבמהלך צילומי הסרט רוסקו הרבה מכוניות. ויש אפילו סצינה מרהיבה של פיצוץ גשר גדול, שחדי העין שביניכם יבחינו מייד שמדובר באנימצייה מוגברת מחשב (CGI), אך מעבר לסצינה הזו, הסרט שופע הומור והמון אקשן. ושוב, יש בסרט מנה נכבדה של קלינט איסטווד, אה, סליחה,  סקוט איסטווד.

טוב, נו, לא מדובר כאן בסרט איכות שיהיה מועמד לאוסקר, אבל אם אתם רוצים סרט פעולה קייצי בלתי מחייב עם המון מכוניות אספנות יקרות מאד, מרדפים מסחררים בתוך נוף עוצר נשימה וסיום מפתיע ובלתי צפוי לחלוטין, אם אתם אוהבים פיצוצים ומכוניות שמתרסקות ועפות לכל עבר,  "אוברדרייב" הוא בהחלט עבורכם.

אני נהניתי והצלחתי לשכוח לשעה ו-40 דקות את החום הלוהט שבחוץ

2017-08-27T07:44:17+03:00